Макрон: Лукашенку доведеться піти

Президент Франції Емманюель Макрон вважає, що Олександру Лукашенку слід добровільно піти.

“Очевидно, йому доведеться піти”, – заявив французький лідер в інтерв’ю виданню Le Journal du Dimanche, опублікованому в ніч на неділю, 27 вересня.

“Це криза влади, авторитарної влади, яка не може прийняти логіку демократії і яка утримується силою”, – такими словами Макрон описав ситуацію, що склалася в Білорусі після минулих 9 серпня президентських виборів. Після того, як Центрвиборчком оголосив про те, що Лукашенко здобув перемогу з результатом в 80 відсотків голосів, десятки тисяч людей по всій країні почали щодня виходити на вулиці з протестами.

Влада відреагувала на протести жорсткими затриманнями і побиттями демонстрантів. 23 вересня Олександр Лукашенко, не повідомивши про це громадськість і світових лідерів, провів церемонію власної інавгурації, що викликало чергову хвилю обурення громадян.

Жінки на протестах у Білорусі
За словами Емманюеля Макрона, його захоплює мужність беруть участь у протестах білорусів. “Вони знають про те, на який ризик йдуть, виходячи щотижня, у вихідні, на демонстрації, і все-таки вони продовжують це робити, прагнучи вдихнути життя в настільки давно пригнічувану демократію в цій країні”, – сказав Макрон.

Особливої поваги при цьому, за словами французького президента, заслуговують жінки, які беруть участь у протестах. За даними білоруських правозахисників з центру “Весна”, на протесті, що відбувся в суботу, 26 вересня, було затримано більше сотні людей.

24 вересня прес-служба верховного представника ЄС із закордонних справ і політики безпеки повідомила, що Євросоюз відмовляється визнавати Олександра Лукашенка законним обраним президентом Білорусі.