У польських архівах знайшли доказ існування Джеймса Бонда

Польський Інститут національної пам’яті опублікував у Facebook архівні документи, згідно з якими людина на ім’я Джеймс Бонд працювала в британському посольстві в країні в 1964-1965 роках.

Джеймс Альберт Бонд прибув до Польщі 18 лютого 1964 року на посаду секретаря-архівіста при військовому аташе британського посольства. Дипломат потрапив у поле зору польської контррозвідки, яка стала відстежувати всі його дії в країні.

Згідно з опублікованими документами, польські спецслужби встановили, що Бонд не був простим дипломатом: у жовтні і листопаді він намагався проникнути на військові об’єкти в провінціях Білосток і Ольштин. Також наголошується, що британець відрізнявся товариськістю, хоча і був при цьому вкрай обережний. Крім того, Бонд “цікавився жінками”, як і знаменитий вигаданий суперагент.

Опубліковано Archiwum Instytutu Pamięci Narodowej Середа, 23 вересня 2020 р.

Британець покинув Польщу 21 січня 1964 року.

Крім того, у своєму іншому повідомленні Інститут національної пам’яті зазначає, що “Бондіана” була відома на весь світ вже з 1950-х років, і можливо приїзд тезки “агента 007” був спеціально спланований, щоб “познущатися” над польськими спецслужбами.