ВР засудила чергові незаконні вибори в окупованому Криму

Верховна Рада звернулася до членів парламентів іноземних держав та міжнародних парламентських організацій утриматися від контактів з незаконними органами російської окупаційної адміністрації в Криму.

Нардепи схвалили відповідний проект постанови №4109, якою затвердили заяву Верховної Ради щодо невизнання легітимності так званих місцевих виборів на тимчасово окупованих територіях України – в Автономній Республіці Крим та місті Севастополі.

За неї проголосували 276 народних депутатів України.

В заяві депутати висловлюють протест у зв’язку з черговим незаконним проведенням 13 вересня 2020 року російською окупаційною адміністрацією так званих місцевих виборів на тимчасово окупованих територіях Автономної Республіки Крим та м. Севастополь, зокрема «виборів губернатора Севастополя» та «довиборів депутатів» до так званих «державної ради Республіки Крим» та «Сімферопольської місцевої ради».

У ній наголошується, що ці незаконні вибори грубо порушують Конституцію та законодавство України, а також основоположні норми та принципи міжнародного права.

Парламент України заявляє, що результати цього «незаконного голосування, як і результати всіх попередніх так званих виборів в окупованому Криму, є нікчемними з юридичної точки зору, не матимуть жодних правових наслідків та не будуть визнані ані Україною, ані міжнародним співтовариством».

У ВР висловлюють вдячність міжнародним партнерам, які вже заявили про невизнання легітимності так званих місцевих виборів.

Народні депутати звертаються до членів парламентів іноземних держав та міжнародних парламентських організацій, які цього ще не зробили, дати принципову оцінку незаконним діям Російської Федерації з організації і проведення так званих місцевих виборів на тимчасово окупованих територіях України – в Автономній Республіці Крим та місті Севастополі, утриматися від будь-яких контактів з незаконними органами російської окупаційної адміністрації та її представниками.

Також закликають демократичні країни світу до зміцнення зусиль з метою припинення окупації Криму, зокрема до продовження та посилення міжнародного політичного та економічного тиску на Російську Федерацію з метою відновлення територіальної цілісності України в межах її міжнародно визнаних кордонів, у тому числі розширення обмежувальних заходів, пов’язаних із тимчасовою окупацією Криму.