Вірменія не готова до переговорів з Азербайджаном за посередництва Росії

На тлі посилення збройного конфлікту в Нагірному Карабасі Вірменія виступила проти проведення саміту з Азербайджаном за участю Росії.

“Під час інтенсивних військових дій не дуже доречно говорити про Саміт Вірменія – Азербайджан – Росія. Для переговорів потрібна відповідна атмосфера і умови”, – сказав прем’єр-міністр Вірменії Нікол Пашинян на зустрічі з російськими журналістами в Єревані в середу, 30 вересня, пише DW.

Він зазначив, що Єреван завжди був готовий до мирного врегулювання Карабаської проблеми, але це, за словами Пашиняна, не означає, що “Вірменія або Карабах готова до вирішення питання на шкоду своїм національним інтересам і безпеці”.

Азербайджан і Вірменія 30 вересня продовжують запеклі бої за Нагірний Карабах. “ВПС Азербайджану наносять бомбові удари по позиціях Армії оборони Карабаху в північному напрямку. Застосовуються безпілотники турецького виробництва. У повітрі знаходяться турецькі винищувачі F-16”, – написала прес-секретар Міністерства оборони Вірменії Шушан Степанян на своїй сторінці в Facebook. Вона зазначила, що авіація Азербайджану діє здалеку і не входить в зону ураження вірменської ППО.

Тим часом Міністерство оборони Азербайджану повідомило про оточення угруповання Вірменських сил на Агдері-Тертерському напрямку. “Ведеться операція зі знищення взятих в оточення Вірменських сил артилерійським вогнем і зачистці місцевості на Агдері-Тертерському напрямку фронту”, – йдеться в повідомленні відомства.

Загроза розширення конфлікту
Бої за Нагірний Карабах між Вірменією та Азербайджаном поновилися 27 вересня після того, як Азербайджан почав масштабну військову операцію на лінії зіткнення, заявивши про “контрнаступ” для “припинення бойової активності Збройних сил Вірменії та забезпечення безпеки цивільного населення”.

Експерти побоюються подальшого розростання конфлікту в регіоні і втягування у війну за Карабах Туреччини і Росії. Вірменія разом з РФ входить в Організацію Договору про колективну безпеку (ОДКБ). Водночас Туреччина відкрито заявила про підтримку Азербайджану.