Microsoft: більшість кібератак виходить з Росії

Більшість хакерських атак, санкціонованих на рівні держави, в останні два роки виходили від Росії, Ірану, Китаю і КНДР, повідомила корпорація Microsoft у своїй щорічній доповіді про цифрову безпеку, оприлюдненій у вівторок, 29 вересня.

У документі наголошується, що до такого висновку компанія прийшла шляхом відстеження кібератак, здійснюваних під заступництвом влади, з метою захистити сервіси і клієнтів Microsoft.

“Коли клієнт (організація або індивідуальний власник облікового запису) стає мішенню або піддається діям хакерів, спонсорованих владою, ми доставляємо клієнту повідомлення про атаку, санкціоновану на державному рівні (NSN). За останні два роки Microsoft доставив понад 13 тисяч таких повідомлень. Найвищий відсоток повідомлень про атаки, санкціонованих на державному рівні, був викликаний діями Росії, за нею йдуть Іран, Китай, КНДР та інші країни”, – йдеться в доповіді корпорації.

Втручання у вибори в США
Раніше фахівці Microsoft прийшли до висновку, що хакери з Росії, Ірану і Китаю роблять активні спроби втрутитися в майбутні вибори в США. “Сьогодні ми повідомляємо про дії, явно показують, що іноземні групи активізуються у зв’язку з виборами 2020 року”, – відзначили тоді в Microsoft.

За даними компанії, на хакерів з РФ припадають кібератаки проти більш ніж 200 організацій. “Багато з них прямо або побічно мають відношення до виборів в США і до пов’язаних з політикою організацій в Європі”, – підкреслюють в Microsoft. При цьому в США мішенями зломщиків стають як демократи, так і республіканці.

У компанії також зафіксували кібератаки з Китаю та Ірану, які теж спрямовані на втручання в американські вибори. У Microsoft не стали давати оцінку, яка з цих країн становить найбільшу загрозу для виборів 2020 року в США. За даними Microsoft, більшість кібератак фахівцям компанії вдалося відобразити.