Туреччина пообіцяла військову допомогу Азербайджану у війні за Карабах

У збройному конфлікті навколо Нагірного Карабаху Туреччина офіційно пообіцяла військову допомогу Азербайджану.

Анкара у відповідь на прохання Баку про допомогу зробить “те, що необхідно”, заявив глава МЗС Туреччини Мевлют Чавушоглу журналістам напівофіційного інформаційного агентства Анадолу в середу, 30 вересня.

Напередодні уряд в Анкарі спростував повідомлення Вірменії про те, що ВПС Туреччини збили вірменський винищувач, проте уряд Вірменії 30 вересня оприлюднив фотографії уламків збитого вірменського літака, підкріпивши тим самим свої звинувачення на адресу Туреччини.

Бої між військами Вірменії та Азербайджану тривають вже четвертий день поспіль, приймаючи все більш запеклий характер. Сторони воюють за Нагірний Карабах – Регіон Азербайджану, населений переважно вірменами, який у 1991 році проголосив незалежність від Баку.

Вірменія, яка є союзницею Росії, 30 вересня отримала підтримку з Франції. Президент Франції Емануель Макрон розкритикував заяви Туреччини з приводу Азербайджану, назвавши їх “безрозсудними і небезпечними”. У відповідь глава МЗС Туреччини Чавушоглу заявив, що солідарність Франції з Вірменією – фактично карт-бланш Єревану на окупацію Азербайджану.

Макрон повідомив, що ввечері 30 вересня він обговорить ситуацію з російським колегою Володимиром Путіним і президентом США Дональдом Трампом.

Вірменія разом з Росією входить в Організацію Договору про колективну безпеку (ОДКБ). Тим часом прем’єр-міністр Вірменії Нікол Пашинян виступив проти саміту між Вірменією та Азербайджаном за посередництва Росії, назвавши таку зустріч недоречною на тлі інтенсивних військових дій.