Зеленський утворив Раду соціального розвитку регіонів

Президент України Володимир Зеленський утворив Раду соціального розвитку регіонів.

Як повідомляє прес-служба Офісу президента, відповідний указ № 415/2020 глава держави підписав 30 вересня.

Як зазначається в документі, рада створюється, щоб забезпечити гарантії соціального захисту населення, доступності та якості соціальних послуг.
Рада під час проведення реформи з децентралізації влади має сприяти налагодженню ефективної взаємодії державних органів з органами місцевого самоврядування, інститутами громадянського суспільства у вирішенні питань реалізації громадянами права на соціальний захист.

Цим же указом глава держави затвердив положення про Раду соціального розвитку регіонів.

Згідно з документом, рада є консультативно-дорадчим органом при президентові України, завдання якої – системний аналіз ситуації щодо забезпечення гарантій соціального захисту населення.

Рада соціального розвитку регіонів має напрацьовувати і вносити на розгляд глави держави пропозиції щодо можливих шляхів вирішення проблемних питань та займатись підготовкою законопроектів для їхнього розв`язання.

Раду, згідно з положенням, очолює заступник керівника Офісу президента з питань соціальної політики та охорони здоров’я.

Її рішення ухвалюються більшістю голосів присутніх на засіданні членів ради шляхом відкритого голосування. У разі рівного розподілу голосів голос голови ради є вирішальним. За результатами засідання оформлюється протокол, який підписують голова та секретар ради.