Народного депутата Герегу викликають до НАЗК

До Національного агентства з питань запобігання корупції викликають народного депутата Олександра Герегу (група «Партія «За майбутнє») для надання пояснень про використання депутатського мандата в інтересах власної компанії.
Про це повідомляється на сайті НАЗК.
Зазначається, що у квітні у НАЗК розпочали перевірку поширеної у ЗМІ інформації про можливе порушення Герегою вимог закону «Про запобігання корупції».
«Отримані докази засвідчили наявність у діях Олександра Гереги ознак адміністративних правопорушень, пов’язаних з корупцією. У зв’язку з цим НАЗК неодноразово запрошувало народного депутата для надання пояснень про суть вчиненого правопорушення та складання, за наявності підстав, протоколу про адміністративне правопорушення. Наразі Олександр Герега ігнорує виклики до НАЗК», – йдеться у повідомленні.
У НАЗК нагадали, що 24 квітня до Києва з Китайської Народної Республіки прибув літак «Мрія» з вантажем, замовленим компанією «Епіцентр К». «Одним із кінцевих бенефіціарних власників цієї компанії є Олександр Герега», – зауважується у дописі.
Серед доставленого товару були одноразові медичні маски та медичний одяг, захисні окуляри та інші протиепідемічні товари.
«Уже 28 квітня народний депутат надіслав Київському міському голові Віталію Кличку лист із пропозицією придбати цей товар у компанії «Епіцентр К». Такі ж листи з офіційної електронної пошти народного депутата hereha@rada.gov.ua надійшли, зокрема, міському голові Дніпра Борису Філатову та міському голові Харкова Геннадію Кернесу. Ці дії народний депутат Олександр Герега вчинив в умовах реального конфлікту інтересів, що є адміністративним правопорушенням, пов’язаним з корупцією», – наголосили у НАЗК.
У Агентстві додали, що відповідальність за таке порушення передбачено ч. 2 ст. 172-7 КУпАП.
«Зібрані докази НАЗК вважає достатніми для складання стосовно народного депутата Олександра Гереги протоколу про адміністративне правопорушення. Для реалізації процесуальних прав особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, НАЗК запрошує Олександра Герегу прибути у будь-який зручний час упродовж робочого дня 12, 13 або 15 жовтня», – мовиться в дописі.