Папа Римський привітав угоду про припинення вогню між Азербайджаном і Вірменією

Папа Римський Франциск вітає угоду про припинення вогню в гуманітарних цілях між Азербайджаном і Вірменією в надії, що це призведе до більш міцного миру.

“Азербайджан і Вірменія досягли угоди про припинення вогню з гуманітарних причин. Сподіваюся, що це призведе до висновку міцнішого мирного договору, незважаючи на вразливість нинішнього перемир’я. Висловлюю близькість всім тим, хто страждає від втрат і руйнувань цивільних будівель і об’єктів релігійного культу”, – заявив понтифік у неділю в традиційній проповіді на площі Святого Петра.

В результаті проведених в Москві консультацій з ініціативи російської сторони Баку і Єреван домовилися про припинення вогню з 12:00 за місцевим часом 10 жовтня в гуманітарних цілях для обміну полоненими, а також тілами загиблих. Незабаром після полудня сторони звинуватили одна одну в порушенні режиму припинення вогню.

Ситуація в Нагірному Карабасі загострилася 27 вересня, на лінії зіткнення йдуть бої. В Азербайджані і Вірменії введено військовий стан, оголошена мобілізація. Сторони повідомляють про вбитих і поранених, в тому числі серед цивільного населення.

Баку і Єреван оскаржують належність Нагірного Карабаху з лютого 1988 року, коли регіон оголосив про вихід зі складу Азербайджанської РСР. В ході збройного конфлікту 1992-1994 років Азербайджан втратив контроль над Нагірним Карабахом і сімома прилеглими до нього районами.