Українці сьогодні відзначають День захисника України та свято Покрови Пресвятої Богородиці

14 жoвтня в Укpaїні святкують День зaхисникa кpaїни, a тaкoж Пoкpoв Пpесвятoї Бoгopoдиці і День укpaїнськoгo кoзaцтвa. У цей день укpaїнці шaнують військoвих, військoві тpaдиції і геpoїчні пoдвиги нapoду. 

День зaхисникa Укpaїни відзнaчaють нa цеpкoвне святo Пoкpoвa Пpесвятoї Бoгopoдиці, який був oсoбливo вaжливий для зaпopізьких кoзaків. Нa Січі булa цеpквa нa честь Бoгopoдиці, a тaкoж ікoнa “Кoзaцькa Пoкpoвa”. Нa святo кoзaки пpoвoдили нapaди, вибиpaли кoшoвих, стapшин, гетьмaнa.

Пов’язане зображення

Свято Покрови встановлено на честь явлення Пресвятої Богородиці у константинопольському Влахернському храмі.

Історія свідчить, що у 910 році під час вторгнення сарацинів в межі Візантійської імперії святий Андрій Юродивий та його учень Єпіфаній, перебуваючи у 1-й день жовтня (14 жовтня за новим стилем) у Влахернському храмі, де зберігалася риза Богородиці, під час всенощного недільного співу бачили в повітрі явлення Пресвятої Діви Богородиці. Вона зняла зі своєї голови покрову і накрила нею тих, хто молився у храмі, захищаючи людей від ворогів, видимих і невидимих.

Явлення спершу прославили віряни церкви, а потім жителі всього Константинополя. Жителі міста, почувши про це диво, почали сподіватися, що Бог за молитвами Заступниці позбавить їх від нашестя сарацинів. Незабаром після явлення Пресвятої Богородиці сарацинів вигнали із Константинополя. У Влахернській церкві збереглася пам`ять про явлення Богоматері, але грецька церква це свято не відзначає.

Покрова Пресвятої Богородиці вважається символом захисту, заступництва і втіхи, молитви про спасіння світу від бід і страждань. Цього дня віряни просять в Цариці Небесної захисту та допомоги.

Пресвята Богородиця вважається покровителькою українських козаків, тому з 1999 року в Україні 14 жовтня відзначається День українського козацтва, а також вважається річницею заснування у 1942 році Української повстанської армії.

Крім того, з 2015 року, згідно з указом президента, 14 жовтня українці відзначають День захисника України.

Інформаційне агентство “Центр новин” вітає Захисників України зі святом, а також вітаємо всіх зі святом Покрови Пресвятої Богородиці!

Бажаємо нашим Захисникам міцного здоров’я, міцності духу та наполегливості у відстоюванні територіальної цілісності і незалежності нашої Батьківщини!

Хай заступництво Пресвятої Богородиці надійно захищає усіх Вас, а її благословення надихає на гідні козацькі вчинки та звитяги задля забезпечення розквіту України!

Міцного здоров’я Вам і Вашим родинам!