Трамп у вересні поступився Байдену в зборі коштів на виборчу кампанію

Президент Дональд Трамп в вересні, всього за кілька тижнів до дня виборів, поступився своєму супернику, демократу Джо Байдену в зборі фінансових коштів на ведення передвиборної кампанії.

Штаб Трампа разом з Республіканським національним комітетом і пов’язаними з ним групами зібрали у вересні 247,8 мільйона доларів – на 135,2 мільйона менше в порівнянні з 383 мільйонами доларів, які за той же період зібрали штаб Байдена і Національний комітет Демократичної партії.

Директор з комунікацій виборчої кампанії Трампа Тім Мерта написав у Твіттері, що за станом на кінець вересня Трамп зібрав на свою кампанію 251,4 млн доларів у порівнянні з 432 млн доларів, зібраними Байденом.

Більш мізерне фінансування кампанії Трампа – явище унікальне, оскільки чинні президенти, як правило, значно перевершують своїх суперників за обсягом зібраних на кампанію коштів. Це може поставити під загрозу перспективи його переобрання.

Виборчий штаб президента робив ставку на зростання фінансування, щоб заповнити телеефір та інтернет-простір агітаційними матеріалами на користь Трампа. Однак минулого тижня, за даними рекламної компанії Kantar/CMAG, Байден витратив на передвиборну рекламу на 10 мільйонів доларів більше, ніж Трамп.

Втім, Мерто заявив, що «президент Трамп досяг останнього рубежу з силою, ресурсами, здобутками і величезною роботою з виборцями на місцях, необхідними для поширення інформації та гарантії переобрання».

Донори збільшили фінансування кампанії Байдена після смерті судді Верховного суду Рут Бейдер Гінзбург і в зв’язку з критикою щодо виступу Трампа на перших президентських дебатах.