У США тисячі людей протестували проти Трампа

Кілька тисяч людей в США в суботу, 17 жовтня, взяли участь в протестах проти чинного президента країни Дональда Трампа.

Участницы протеста в столице США Вашингтоне

Про це повідомляє DW.

За словами організаторів, акції протесту пройшли у всіх штатах. За їхніми оцінками, загальне число учасників перевищило 100 тисяч осіб, більшість з них — жінки.

Хода в столиці країни, Вашингтоні, почалась неподалік від Білого дому, потім його учасники попрямували до Капітолію (будівлі, де розташовується Конгрес США) і будівлі Верховного суду країни. Демонстранти несли в руках плакати з критикою глави держави і віце-президента Майкла Пенса.

Серед іншого, учасники протесту висловили невдоволення тим, що Трамп висунув суддю-консерватора Емі Коні Барретт як спадкоємиці члена Верховного суду Рут Бейдер Гінзбург, яка померла в середині вересня. Деякі демонстранти в пам’ять про Гінзбург наділи чорні мантії і білі мереживні комірці. Гінзбург була іконою для прогресивних американців, вона зробила собі ім’я на захист прав жінок. Відразу після її смерті між республіканцями і демократами розгорілася суперечка через можливого наступника судді. Демократи закликають відкласти призначення наступника Гінзбург на період після виборів президента 3 листопада.

Нинішні акції напередодні президентських виборів в США натхненні “Жіночим маршем” — масштабним протестним ходою відразу після інавгурації Трампа в січні 2017 року. Тоді проти нового президента країни на вулиці вийшли понад 3 мільйони осіб. Зокрема, главу Білого дому критикували за його висловлювання, нерідко розцінюються як женоненависницький, сексистські і образливі.