У Словаччині пройде масове тестування на COVID-19

Уряд Словаччини проведе загальнодержавне тестування на COVID-19. Тест пройдуть усі мешканці країни, крім дітей віком до 10 років.

Про це йдеться у заяві прем’єр-міністра Словаччини Ігоря Матовича.

Так, уряд країни готується до цього вже три тижні. Проте наразі ще не встановлено, чи буде тестування обов’язковим, чи добровільним. “Якщо ми вирішимо, що тестування буде обов’язковим, тоді мусимо змінити закон”, — повідомив Матович. На думку очільника уряду, “це буде операція, якої Словаччина ще не мала”.

У разі ж, якщо таке загальнодержавне тестування на COVID-19 не відбудеться, заявив Матович, він готовий подати у відставку. Прем’єр вважає, що тестування усіх громадян — це єдиний шлях, як зупинити зростання кількості інфікованих в країні.

Як пише “Радіо Свобода”, загальнодержавне тестування має відбутись за системою, подібною до виборчої: на виборчих ділянках по всій країні мають бути встановлені місця проведення тестування, а люди, які прийдуть на тестування, повинні мати з собою посвідчення особи. Як зазначив Матович, тестування планується провести протягом двох вікендів, і воно буде безплатним.

За інформацією Статистичного управління Словаччини, станом на 30 червня 2020 року в країні проживало 5 460 135 мешканців.