Малий бізнес в ФРН повернув понад 500 млн євро коронавірусних держсубсидій

Самозайняті і мікропідприємства в Німеччині повертають необгрунтовано отриману державну фінансову допомогу з подолання економічних наслідків пандемії.

На початок жовтня в бюджети різних рівнів вдалося повернути 567 млн ​​євро, пише видання Welt am Sonntag в неділю, 18 жовтня.

Майже третина з них (170 млн) припала на федеральну землю Північний Рейн – Вестфалія, а чверть (143 мільйони) – на Берлін. У федеральний бюджет повернулося 305 млн євро, повідомило міністерство економіки. Всього самозайнятою і представникам малого бізнесу було перераховано 13,8 млрд в якості допомоги на тлі пандемії.

Влада очікує, що обсяг повернутих коштів виросте, оскільки в ряді федеральних земель перевірка виплачених субсидій ще не почалася. Спочатку кошти перераховувалися на вимогу без додаткової перевірки, щоб не затримувати отримання допомоги.

Бундестаг 25 березня ухвалила найбільшу в історії ФРН антикризову програму. Обсяг окремої загальнонаціональної програми підтримки мікропідприємств і самозайнятих склав 50 млрд євро, гроші були взяті з додаткового державного бюджету в 156 млрд євро.

Програма передбачала одноразові виплати до 9 тисяч євро всім підприємствам з чисельністю персоналу не більше 5 осіб буде і до 15 тисяч фірмам, в яких не більше 10 працівників. Крім того, регіони могли проводити власні заходи підтримки. Однак в ряді випадків на рахунку надходило більше коштів, ніж припускали умови програми, або ж гроші помилково виділялися компаніям, що не підпадали під критерії, необхідні для отримання субсидії.

Вірус SARS-CoV-2 з початку пандемії виявлений майже у 40 млн жителів планети, а 1,11 млн інфікованих померли, вказує міжнародна група волонтерів Worldometer. У Німеччині збудник захворювання COVID-19 за станом на 17 жовтня виявлено майже у 357 000 чоловік, 9767 пацієнтів померли. У Федеративній Республіці в світлі стрімкого зростання нових заражень посилюють заходи боротьби з поширенням інфекції.