Вчені виявили на Венері нову ознаку існування життя

Вчені виявили на Венері нову ознаку існування життя – найпростішу амінокислоту гліцин.

Про це повідомляється в статті Аріджіти Манни з Міднапурського коледжу в Західній Бенгалії, опублікованій на порталі arXiv.

“У астрофізиці, хімічній фізиці і біофізиці способи синтезу найпростішої амінокислоти гліцин з простих молекул мають велике значення для хімічної еволюції і походження життя”, – йдеться в матеріалі за підсумками роботи Манни.

На сьогоднішній день відомо близько п’ятисот амінокислот, що зустрічаються в природі, і лише 20 з них присутні в генетичному коді, гліцин – найпростіша з них.

Незважаючи на те що гліцин та інші амінокислоти не є незаперечними ознаками наявності життя, вони є будівельним матеріалом, “цеглинками” для білків, з яких складаються живі організми. Крім того, вважається, що гліцин був першою органічною молекулою, що з’явилася свого часу на Землі.

Цю речовину знайшли на Венері за допомогою Атакамської великої антенної решітки. Гліцин знаходиться в середніх широтах планети, ближче до екватора.

“На Землі гліцин виробляється в біологічних процесах, ймовірно, що на Венері він утворюється за допомогою інших фотохімічних і геохімічних реакцій, що не поширених на Землі”, – вказують автори.

Про те, що життя могло б зародитися і на Венері – “кислотному” близнюку нашої Землі, стало відомо в середині вересня. Тоді вчені заявили, що знайшли в атмосфері планети газ фосфін, який є одним із маркерів існування життя.

Також у вересні на одному з полюсів Марса вчені знайшли систему з чотирьох озер з рідкою водою, які знаходяться під поверхнею планети. Вони могли б стати середовищем існування деяких форм життя. Зараз в NASA говорять, що шанси знайти там життя тільки ростуть.