Тисячі французів вийшли на вулиці, щоб вшанувати пам’ять учителя історії Самюеля Паті

У Франції тисячі людей вийшли на вулиці, щоб вшанувати пам’ять учителя історії Самюеля Паті, убитого за те, що показав учням карикатури на пророка Мухаммеда, повідомляють BFMTV і Le Figaro.

Люди зібралися на центральних площах Парижа, Марселя, Страсбурга, Лілля, Ліона, Тулузи і десятків інших міст. В акціях беруть участь як окремі громадяни, так і політичні партії, громадські організації і профспілки.

У Франції тисячі людей вшанували пам ять убитого вчителя

У Парижі на акціях присутні міністр внутрішніх справ Жан Кастекс і мер Анн Ідальго.

“Ви нас не залякаєте. Ми не боїмося. Ви не роз’єднаєте нас. Ми – це Франція”, – написав Жан Кастекс, публікуючи відео з акції в столиці.

Vous ne nous faites pas peur.
Nous n’avons pas peur.
Vous ne nous diviserez pas.
Nous sommes la France ! pic.twitter.com/GjUQo9AePa

— Jean Castex (@JeanCASTEX) October 18, 2020
Президент Еммануель Макрон в своєму зверненні до нації у зв’язку з вбивством заявив, що нападник своїм вчинком “хотів убити Республіку разом з її цінностями” і що вся Франція встане на захист викладачів і їх права вільно і безпечно виконувати свою роль, виховуючи вільних громадян.

grosse mobilisation à #Lyon, plusieurs milliers de personnes viennent rendre hommage à #SamuelPaty sur la place Bellecour.#SamuelPaty #jesuisprof #JeSuisSamuel pic.twitter.com/qFnHhVEgZR

— johan (@johanjrd_) October 18, 2020
Нагадаємо, що у п’ятницю 16 жовтня молодий чоловік обезголовив 47-річного Самуеля Паті, викладача історії в місцевому коледжі поблизу Парижа, який показував студентам карикатури на пророка Мухаммеда. Через кілька хвилин після цього поліція застрелила нападника.

Прокурор Жан-Франсуа Рікар підтвердив повідомлення ЗМІ про те, що нападником був 18-річний чеченець, який народився в Москві. Він на законних підставах проживав у Франції як біженець. Сам нападник не був студентом коледжу.

Французькі правоохоронці затримали 11 осіб, яких підозрюють в причетності до вбивства вчителя. Більшість з них – найближче оточення вбивці.