Лікарі повідомили про нове ускладнення після коронавірусу

Відчуття шуму у вухах (тіннітус) і втрата слуху можуть бути рідкісними ускладненнями COVID-19 і вимагають уваги як лікарів, так і дослідників.

З такою оцінкою виступила група вчених з Імперського коледжу Лондона, які описали випадок раптової втрати слуху у британця, у важкій формі переніс захворювання, що викликається коронавірусом, передає УНН з посиланням на матеріал в British Medical Journal Case Reports.

“Не дивлячись на значну кількість літератури, присвяченій COVID-19 і різним симптомам, які спостерігаються при зараженні вірусом, зв’язок між COVID-19 і слухом обговорюється недостатньо широко. Втрата слуху і тіннітус — симптоми, які відзначалися як у хворих COVID-19, так і хворих на грип, проте яскраво не висвітлювалися”, — йдеться в статті, опублікованій дослідниками в журналі.

Її автори пишуть про необхідність звертати особливу увагу на скарги пацієнтів з COVID-19 на відчуття шуму або дзвону у вухах, щоб своєчасно почати лікування стероїдами, не допустивши втрати слуху. Вони додають, що це може бути непростим завданням в умовах реанімаційного відділення. В описаному в статті випадку ліки надали лише незначний ефект і погіршення слуху стало незворотнім.

Дослідники з’ясували, що причиною стало пошкодження нерва в середньому вусі, і змогли зв’язати це лише з перенесеним пацієнтом захворюванням. Вчені вважають, що саме воно могло викликати пошкодження нерва, так як деякі клітини оболонки середнього вуха мають ті ж рецептори, що і клітини легенів, на які наводиться коронавірус.

Як говориться в статті, в медичній літературі на цей момент згадуються ще чотири випадки раптової втрати слуху серед людей, які перенесли COVID-19. У Великій Британії описаний випадок став першим.