Євросоюз засудив порушення перемир’я в Нагірному Карабасі

ЄС рішуче засуджує всі напади на мирних громадян в зоні вірмено-азербайджанського конфлікту, незалежно від того, яка зі сторін їх здійснює.

“Європейський Союз вітає спільну заяву Вірменії і Азербайджану про гуманітарне перемир’я, яке мало набути чинності вчора ввечері о 00.00 за місцевим часом в результаті посередницьких зусиль президента Франції Еммануеля Макрона в координації з іншими співголовами Мінської групи ОБСЄ. ЄС засуджує той факт, що, на жаль, порушення тривають, повідомляється про військових діях в Нагірному Карабасі навколо нього”, – йдеться в опублікованому в неділю, 18 жовтня, заяві верховного представника ЄС із закордонних справ і політики безпеки Жозепа Борреля.

У заяві наголошується, що порушення перемир’я призводить до дедалі більших страждань цивільного населення Нагірного Карабаху і загострює конфлікт між державами, “ще більше ускладнюючи загоєння ран”. Боррель зазначив, що конфлікт між Баку і Єреваном супроводжується численними і неприйнятними жертвам серед цивільного населення. ЄС рішуче засуджує всі подібні напади на мирних громадян, незалежно від того, хто їх здійснює.

Глава європейської дипломатії вказав, що знову поговорив з міністрами закордонних справ Вірменії та Азербайджану, щоб вселити їм, що припинення вогню має бути беззастережним і строго дотримуватися обома сторонами. У розмовах була підкреслена необхідність негайного припинення нападів на цивільних осіб.

ЄС як і раніше підтверджує готовність підтримати боку в довгостроковому врегулювання конфлікту і продовжує стежити за ситуацією.