У США розкрита схема контрабанди електроніки на 50 млн доларів в Росію

Влада США висунула звинувачення 10 підозрюваним у справі про масштабну контрабанду електроніки в Росію.

Вісім фігурантів заарештовані, ще двоє ховаються від правосуддя, повідомила прокуратура східного округу штату Нью-Йорк в понеділок, 19 жовтня.

За її відомостями, кур’єрами виступали пасажири авіарейсів, а також діючі та колишні співробітники російської авіакомпанії “Аерофлот”.

Слідство вважає, що 10 обвинувачених вивезли в РФ електронні пристрої, в тому числі продукцію компанії Apple, на 50 млн доларів (в перерахунку 42,4 млн євро). Гаджети експортували без необхідних дозволів, багато з вивезених пристроїв були вкрадені, зазначили у відомстві. Так, один із заарештованих з серпня по грудень 2019 року за 4 поїздки вивіз зі Сполучених Штатів понад 1000 гаджетів Apple загальною вартістю понад мільйон доларів, а ще один фігурант у жовтні того ж року перевіз в 9 валізах 235 пристроїв приблизно на 250 000 доларів.

Під час обшуків в рамках розслідування у фігурантів було виявлено понад 600 000 доларів готівкою, а також велика кількість електронних пристроїв. Держдепартамент Сполучених Штатів в результаті розслідування відкликав понад 110 віз співробітників “Аерофлоту” за участь в схемі.