В Росії придумали, як відновити запаси води в анексованому Криму

В уряді Росії планують поповнювати запаси води в Криму в основному за рахунок буріння нових свердловин і очищення води з річки Салгир, яка протікає через Сімферополь.

Згідно з документом, опублікованим на сайті російського уряду, нові підземні родовища і перенаправлення стоків річки Салгир в Міжгорне водоймище забезпечать 130 тис. кубометрів на добу, пишуть Крим реалії.

«Геологічне вивчення надр з метою виявлення нових родовищ питних підземних вод на території Республіки Крим та Севастополя – 70 тис. кубометрів. Перекидання частини стоку річки Салгир в Міжгірський гідровузол – 60 тис. кубометрів», – зазначено в документі.

Всього в документі передбачено 14 заходів за рішенням водного дефіциту в Криму, на які планується витратити 48 млрд рублів.

Напередодні повідомлялося, що уряд Росії підготував «план надійного водопостачання Криму», на нього буде виділено 50 мільярдів рублів. Будівництво нових мереж для міського водосховища Севастополя і завершення будівництва очисних споруд на півдні міста станутсамимі дорогими проектами даного плану.

Раніше підконтрольний Росії глава Криму Сергій Аксьонов повідомив, що зараз вивчається питання щодо очищення води в річці Салгір для її подальшого використання «в побутових потребах».

До цього Аксьонов повідомив, що рівень забруднення річки Салгир в межах Сімферополя в тисячу разів перевищує норму. А причина цього – каналізаційні стоки.

Вчені Академії будівництва і архітектури «Кримського федерального університету імені Вернадського» впевнені, що сучасні методи очищення води можуть впоратися з очищенням води з річки Салгир, зробивши її придатною для пиття.

У Сімферополі, Бахчисараї та Сімферопольському районах через посуху і обміління водоймищ ввели третій, самий жорсткий етап обмежень подачі води. У жовтні ввели графік подачі води в Білогірську.

У російському уряді Криму відзначали, що готуються до «найгіршого сценарію» з водопостачанням півострова. Підконтрольний Кремлю глава Криму Сергій Аксьонов раніше повідомляв, що не виключає того, що Росія визнає надзвичайною ситуацію з водопостачанням Криму. Він також стверджував, що 2020 рік став найбільш посушливим за 150 років спостережень.

Україна забезпечувала до 85% потреб Криму в прісній воді через Північно-Кримський канал, що з’єднує головне русло Дніпра з островом. Після анексії Криму Росією в 2014 році поставки води на півострів припинили.

Запаси води в Криму поповнюють з водосховищ природного стоку і підземних джерел. За заявами екологів, регулярне використання води з підземних джерел призвело до засолення грунту на півострові. Влада Криму регулярно закликають жителів півострова економити воду.