Верховний суд США відхилив позов республіканців про терміни відправки бюлетенів поштою

Верховний суд США дозволив продовжити термін відправки виборчих бюлетенів поштою в Пенсільванії, відхиливши прохання республіканців заблокувати рішення суду нижчої інстанції, яке давало виборцям більше часу.

Судді залишили в силі рішення Верховного суду Пенсільванії, яке продовжило крайній термін на отримання бюлетенів з поштовим штемпелем до трьох днів після виборів 3 листопада.

У постанові суду зазначається, що чотири з п’яти консервативних суддів задовольнили клопотання республіканців. В даний час в суді, який зазвичай складається з дев’яти членів, налічується всього вісім суддів. Голова Верховного суду Джон Робертс приєднався до трьох ліберальним суддям у відмові в задоволенні запиту. Для його задоволення потрібно п’ять голосів.

Республіканська партія штату і представники республіканців в Пенсільванії окремо оскаржили постанову Верховного суду штату, прагнучи посилити терміни відправки бюлетенів поштою.

Постановою від 17 вересня Верховний суд штату виніс рішення на користь Демократичної партії Пенсільванії і різних посадових осіб та кандидатів від Демократичної партії, які звернулися до суду для захисту права голосу під час пандемії коронавіруса, що викликало збільшення кількості запитів на відправку бюлетенів поштою. Демократи також висловили стурбованість з приводу того, чи зможе Поштова служба США, очолювана союзником Трампа, впоратися з цією проблемою своєчасної доставки бюлетенів.