КС відмовився задовольнити клопотання представника президента про відвід суддів у справі щодо е-декларування

Конституційний суд України відмовився задовольнити клопотання представника президента у суді Федора Веніславського про відвід суддів у справі щодо електронного декларування.

Сьогодні засідання Великої палати суду розпочалося дещо нетрадиційно: до суду надійшла низка клопотань від представників президента та Верховної Ради, передає Уніан.

Представник президента у КС Федір Веніславський подав декілька клопотань про відвід суддів. Зокрема, він заявив відвід Олександру Тупицькому, Ігорю Сліденку, Володимиру Мойсику.

Конституційний суд відмовився задовольнити ці клопотання. При цьому слід зауважити, що суд зробив зауваження Веніславському за те, що одне з клопотань було по суті скопійовано з однієї з попередніх справ, у якій Веніславський також заявляв про відвід суддів.

“Звертаю увагу представника президента України, що такі заяви не потрібно робити «під копірку». Тому що у цій заяві йдеться про справу про Вищий антикорупційний суд. А за змістом йдеться про справу, яка розглядається сьогодні у суді. У нас були формальні підстави повернути цю заяву представнику президента для приведення її у відповідність, але суд поступив розумніше, розглянувши її за суттю”, – сказав голова суду Тупицький.

Він уточнив, що мова йде про клопотання Веніславського щодо відводу судді Мойсика.
Окрім того, суд відмовився задовольнити клопотання Веніславського та представниці Верховної Ради Ольги Совгирі щодо відкладення розгляду цієї справи через те, що обидва представники не змогли сьогодні прийти на засідання. Суд зазначив, що їхня присутність під час письмового розгляду подання не є обов’язковою.

Також суд залишив без розгляду клопотання представника НАЗК про відвід суддів Сліденка та Тупицького, оскільки НАЗК не є учасником даного провадження.
Суд пояснив, чому вчора було прийнято рішення про зміну провадження у даній справі з усного на письмове. В суді зазначили, що таке рішення було прийнято через те, що Київ віднесли до «помаранчевої» зони епіднебезпеки.

Голова суду додав, що також з цієї причини з усного на письмове провадження були змінені й інші справи.

8 жовтня Велика палата КС у формі усного провадження почала розгляд подання 47 народних депутатів щодо відповідності Конституції окремих положень ряду законів України. Йдеться про закон «Про запобігання корупції», «Про прокуратуру», «Про Національне антикорупційне бюро України», «Про Державне бюро розслідувань», «Про Національне агентство України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів», Кримінальний кодекс України, Цивільний процесуальний кодекс України.

Більшість підписантів подання – члени партії «Опозиційна платформа — За життя».
Вони просять КС визнати неконституційними низку положень законодавства про електронне декларування, зокрема, про кримінальну відповідальність за неподання декларації.

19 жовтня КС через погіршення епідситуації вирішив слухати справу у формі письмового провадження.