Трамп намагається розширити свою підтримку в Арізоні

Президент США Дональд Трамп зробив спробу розширити свою підтримку в Арізоні, заявивши: «Якщо ми переможемо в цьому штаті, ми переможемо в цілому».

Арізона має 11 голосів у колегії вибірників з 270, необхідних кандидату для перемоги на президентських виборах. У 2016 році Трамп переміг в цьому штаті з розривом в 4 процентних пункту.

«Ми на першому місці в Арізоні», – заявив Трамп на політичному мітингу в Прескотті за два тижні до виборів.

Середні дані основних опитувань, опубліковані в цьому місяці, показують, що кандидат від Демократичної партії Джо Байден лідирує в Арізоні з перевагою приблизно в 3 процентних пункти, що знаходиться в межах статистичної похибки для більшості опитувань.

Це означає, що політичні спостерігачі вважають гонку в цьому штаті практично нічийною.

На мітингу в Прескотті Трамп засудив ЗМІ за те, що вони приділяють постійну увагу коронавірусу, заявивши, що американці втомилися від освітлення пандемії в новинах, і що це є спробою придушення голосування.

«Люди на це не купляться, CNN, тупі ви виродки», – заявив президент.

Арізона не вибирають демократа на пост президента вже 24 роки. Республіканці і раніше домінують серед зареєстрованих виборців.

Малоймовірно, що Трамп доб’ється переобрання, що не перемігши в Арізоні, вважає Рут Джонс – почесний професор Школи політичних і глобальних досліджень в Університеті штату Арізона.

«Якщо ця хвиля піде проти нього в Арізоні, то, ймовірно, цей тренд проти нього проявиться в одному або двох інших, хто не визначився або необхідних для перемоги штатах», – заявила Джонс «Голосу Америки».

Штаб кандидата від демократів Джо Байдена випустив заяву, в якому розкритикував візит Трампа до Арізони.

«Президент Трамп витрачає останні дні своєї кампанії, намагаючись посіяти розбрат і відвернути американський народ від його нездатності стримати пандемію COVID-19. Він хоче продати арізонським сім’ям ще більше того ж самого безрозсудного керівництва, яке зруйнувало економіку штату, призвело до закриття тисяч малих підприємств і загрожує заходам захисту 2,8 мільйона арізонцев з раніше виявленими захворюваннями », – йдеться в заяві Байдена.