США визнали шість китайських ЗМІ іноземними представництвами

Держсекретар США Майк Помпео заявив, що Держдепартамент визнав шість працюючих в США китайських медіакомпаній іноземними представництвами.

Як повідомляється в заяві Держдепартаменту, мова йде про представництва компаній Yicai Global, Jiefang Daily, Xinmin Evening News, Social Sciences in China Press, Beijing Review і Economic Daily.

«Всі ці шість організацій відповідають визначенню іноземного представництва відповідно до Закону про іноземних представництвах, тобто «в значній мірі належать» іноземному уряду або «фактично контролюються» іноземним урядом. В даному випадку вони фактично контролюються урядом Китайської Народної Республіки», – пояснили у відомстві, зазначивши, що дане рішення не накладає ніяких обмежень на публікацію матеріалів в США.

При цьому організації, визнані іноземними представництвами, повинні дотримуватися певних вимог в плані прозорості.

«Наша мета – захистити свободу преси в Сполучених Штатах і гарантувати, що американський народ знає, чи виходять одержувані їм новини з вільної преси або від зловмисного іноземного уряду. Прозорість не загрожує тим, хто цінує істину», – підкреслили в Держдепартаменті.

У лютому США визнали іноземними представництвами ряд інших китайських ЗМІ, в тому числі інформагентство «Сіньхуа».

Помпео також повідомив, що в п’ятницю Сполучені Штати почнуть діалог з Китаю з Європейським союзом.

Розмовляючи з журналістами в Держдепартаменті, Помпео прокоментував ще ряд зовнішньополітичних тем.

Так, держсекретар сказав, що Сполучені Штати не змінять політику щодо Сирії, щоб домогтися звільнення американського журналіста Остіна Тайси і інших затриманих американців.

«Ми добиваємося, щоб Сирія звільнила пана Тайсу, розповіла нам, що вони знають. Вони вирішили цього не робити, – сказав він. – Ми продовжимо докладати зусилля для повернення не тільки Остіна, але і всіх затриманих американців. Ми не збираємося міняти американську політику, щоб зробити це».

Помпео також розповів, що США все ще розслідують причину загадкового захворювання десятків американських державних службовців в Китаї і на Кубі. Він відкинув звинувачення в тому, що Вашингтон не захищає своїх співробітників в інтересах досягнення більш широких політичних цілей.

Починаючи з 2017 року, десятки співробітників на Кубі повідомляли про симптоми, включаючи втрату слуху, дзвін у вухах, запаморочення, головний біль і втому. Ці симптоми, характерні для легкої черепно-мозкової травми, спочатку пов’язували з звуковою атакою. В результаті інцидентів, які отримали назву «Гаванський синдром», постраждали більше 40 американців.

Помпео також повідомив, що США почали процес виключення Судану зі списку держав-спонсорів тероризму, а також «старанно» працюють над тим, щоб Хартум визнав Ізраїль, заявив в середу держсекретар США Майк Помпео.

Кілька днів тому президент Дональд Трамп оголосив, що Судан буде виключений зі списку терористів після того, як він перерахує кошти на компенсацію американцям, які стали жертвами терактів і їх сім’ям. У понеділок Судан заявив, що перерахував всю необхідну суму.

Помпео не уточнив, чи буде виняток списку залежати від згоди Судану на нормалізацію відносин з Ізраїлем.