Нацрозвідка США звинуватила Іран і Росію в крадіжці даних виборців

Директор Національної розвідки США Джон Реткліфф повідомив, що Росія і Іран отримали доступ до даних американських виборців напередодні президентських виборів.

Цими даними Москва і Тегеран можуть скористатися для того, щоб розсилати американським виборцям недостовірну інформацію, “вносити сум’яття, сіяти хаос і підірвати довіру до американської демократії”.

Іран, за словами Реткліфф, вже скористався нелегально отриманих даних і розіслав деяким американським громадянам мейли з метою викликати в країні заворушення і нашкодити президенту Дональду Трампу.

Крім того, Іран, за словами глави спецслужби, став поширювати відеоролик з недостовірною інформацією про механізм віддаленого голосування поштою з метою зробити його вразливим для маніпуляцій з-за кордону.

Трамп раніше неодноразово заявляв, що при масштабному голосуванні поштою, пропонованому демократами, підсумки виборів можуть бути сфальсифіковані, а саме голосування стане вразливим для втручання з-за кордону. При цьому глава Білого дому не приводив будь-яких доказів, що підкріплюють цю версію.

Крім того, президент, незважаючи на критику соратників, кілька разів заявляв, що не може гарантувати передачу влади своєму супернику, кандидату від Демократичної партії Джозефу Байдену у разі програшу.

“Ми хочемо дуже мирної передачі влади, але не маємо наміру ставати жертвами обману”, – заявив американський лідер в кінці вересня.

Трамп підкреслював, що перешкодити його перемозі можуть лише фальсифікації.

Джон Реткліфф, якого Трампу вдалося в травні з другої спроби висунути на пост глави Нацрозвідки, вважається людиною президента. Він відомий своєю непримиренною позицією по відношенню до розслідування спецпрокурора Роберта Мюллера про російське втручання в президентські вибори і можливими зв’язками Трампа з Кремлем. Зокрема, він звинувачував Мюллера в перевищенні повноважень і політичній заангажованості.