Парламент Сомалі затвердив новий склад кабінету міністрів

Парламент Сомалі одноголосно затвердив у суботу новий склад кабінету міністрів країни, який представив прем’єр-міністр Мохамед Хусейн Робле.

Про це повідомив новинний портал Somali Guardian.

“Нашим пріоритетом є забезпечення безпеки країни, а також створення необхідних умов для проведення президентських і парламентських виборів у встановлені терміни”, – заявив прем’єр.

За затвердження уряду проголосували 188 депутатів Народної палати, які перебували в залі, які висловилися проти або утрималися немає. Кабінет складається з заступника прем’єр-міністра, 26 міністрів, 17 державних міністрів і 26 заступників міністрів. 15 міністрів входили до складу попереднього уряду. Зберегли свої посади заступник прем’єр-міністра Махді Ахмед Гулед, міністр закордонних справ Ахмед Ісі Авад, міністр оборони Хасан Алі Мохамед.

Попередній прем’єр Хасан Алі Хайре отримав 25 липня вотум недовіри в парламенті і в той же день був відправлений у відставку глава держави. Одночасно президент призначив тимчасовим главою уряду колишнього віце-прем’єра Махді Ахмеда Гуледа, оголосивши, що підбір нового прем’єра займе певний час.

Зараз в Сомалі проходить підготовка до парламентських і президентських виборів, які призначені відповідно на 27 грудня 2020 року і 8 лютого 2021 року.