Випробування парашутної системи посадкової станції ЕкзоМарс перенесено з жовтня на листопад

Пандемія коронавірусу змушує вчених перенести випробування парашутної системи посадкової станції ЕкзоМарс з жовтня на листопад.

Про це повідомив глава постійного представництва Європейського космічного агентства (ЄКА) в Росії Рене Пішель російському ТАСС.

“Висотні випробування парашутної системи для місії ЕкзоМарс заплановані на середину листопада цього року в американському штаті Орегон”, – зазначив Пішель.

Європейське космічне агентство в травні і серпні 2019 року провело випробування парашутної системи, які закінчилися невдачею. Після виходу парашута з контейнера на ньому було виявлено кілька радіальних розривів. ЕКА провело консультації з NASA, було прийнято рішення внести конструкційні зміни в систему. Коли зміни були внесені, система пройшла успішне наземне відпрацювання.

Старт місії ЕкзоМарс з дослідження Марса спочатку був запланований на 2018 рік, пізніше був перенесений спочатку на 2020 рік, а потім – на 2022 рік. Метою проекту є дослідження поверхні Марса, його атмосфери і клімату.