В Ізраїлі розпочнуть випробовувати вакцину від коронавірусу на людях з листопада

В Ізраїлі з 1 листопада вакцину від коронавірусу Brilife почнуть випробовувати на людях.

Як заявив Інститут біологічних досліджень імені Вейцмана, гельсінська комісія МОЗ дозволила приступити до проведення першого етапу клінічних випробувань ізраїльської вакцини від коронавірусу на людях, повідомляє Newsru.co.il.

Клінічні випробування почнуться 1 листопада, для цього підготовлено 25 тисяч порцій вакцини.

Випробування вакцини триватимуть не менше ніж півроку і включатимуть в себе декілька етапів. У першому етапі візьмуть участь 80 добровольців у віці від 18 до 55 років, які не мають проблем зі здоров’ям. Вакцинація проводитиметься в медичних центрах «Шиба» і «Адаса». На першому етапі вакцину отримають двоє людей. Залежно від їх реакції на неї, вакцину почнуть отримувати інші добровольці.

На другому етапі вакцину отримають 960 добровольців старших від 18 років. Очікується, що цей етап почнеться в грудні і проходитиме одночасно в декількох лікарнях. На цьому етапі вчені шукатимуть ефективне дозування вакцини і стежитимуть за її безпекою.

На третьому етапі, який, як очікується, почнеться у квітні, вакцину буде перевірено на 30 тисячах добровольців. Це останній етап випробувань, і в разі його успішного завершення, вакцина може бути схвалена для масового застосування.