Ердоган закликав своїх громадян не купувати французькі товари

Президент Туреччини Тайіп Ердоган закликав громадян республіки не купувати французькі товари.

“Як у Франції говорять “не купуйте турецькі товари”, так само і я звертаюся до своєї нації. Не купуйте французькі товари”, – заявив президент під час виступу в Анкарі.

Раніше, Ердоган заявляв, що Макрон “потребує лікування психічних розладів”. Таким чином турецький лідер відреагував на висловлювання лідера Франції про іслам в зв’язку з терактом в паризькому передмісті Конфлан-Сент-Онорін, де 16 жовтня 18-річний ісламіст на грунті релігійної ворожнечі вбив шкільного вчителя історії та географії. Після того, що сталося Макрон попередив, що влада Франції “розгорнуть активну боротьбу проти носіїв радикальної ідеології та створених ними асоціацій”.

У свою чергу Ердоган висловив думку, що французький президент демонструє “неналежне ставлення до мільйонів жителів своєї країни, які сповідують іншу релігію”. Він також назвав “проявом ісламофобії” обшуки в мечетях в Берліні і закликав “пам’ятати, що кожне подібний прояв ворожості до ісламу також є проявом ворожості до Туреччини”. За версією Ердогана, “подібні правопорушення щодо мусульман є свідченням переходу європейського фашизму на новий рівень”.

Тема заяв Макрона була широко розтиражована в ісламських державах і привела до численних закликів бойкотування французької продукції з боку різних релігійних, громадських та політичних організацій і діячів.