США готові до співпраці щодо створення Кримської платформи

США готові працювати над створенням Кримської платформи разом з Україною. Штати і далі підтверджують прихильність позиції по анексії півострова.

Про це повідомляє сайт Міністерства закордонних справ.

У Києві відбулася зустріч тимчасово повіреної у справах США в Україні Крістіни Квін з першої заступницею голови МЗС Еміне Джапаровою. У розмові вони обговорили питання Криму.

Джапарова представила Квін бачення основних елементів і наповнення Кримської платформи, метою якої є консолідації світової позиції щодо невизнання окупації Криму Росією.

Повірена у справах США запевнила в готовності Штатів брати участь у розробці платформи і незмінності позиції щодо територіального суверенітету України.

У розмові також було піднято питання необхідності підсилення і оновлення резолюцій по Криму щодо мілітаризації півострова Росією і ситуації з правами людини. Їх Україна найближчим часом винесе на розгляд Генасамблеї ООН.

Раніше президент Володимир Зеленський заявив, що до формату Кримська платформа готові приєднатися інші країни. Серед них він назвав ЄС, Великобританія, Канада і Туреччина.

У свою чергу глава МЗС Дмитро Кулеба розповів, що Кримська платформа покликана структурувати міжнародні зусилля по деокупацію півострова, а також зберегти цю тему в пріоритетах міжнародної політики.