Трамп: ЗМІ Америки не вірять твердженням про причетність РФ до витоку даних про Байдена

Американські засоби масової інформації самі не вірять твердженням про причетність Росії до появи відомостей про сумнівні доходи сина кандидата в президенти США Хантера Байдена, незважаючи на те, що активно тиражують ці звинувачення на адресу Москви.

Таку думку висловив президент США Дональд Трамп, виступаючи в понеділок на передвиборчому мітингу перед прихильниками в Аллентаун (штат Пенсільванія). Пряму трансляцію цього заходу вів телеканал Fox News.

Трамп нагадав про активне обговорення політичними колами в США в останні тижні змісту листування Хантера Байдена по електронній пошті, що містилася на жорсткому диску портативного комп’ютера, який був тривалий час тому зданий в ремонт в штаті Делавер. “Але потім у них з’явився новий привід. Росія. Завжди Росія. Ось знову”, – сказав представляє Республіканську партію глава адміністрації США, який мав на увазі своїх політичних опонентів – демократів.

У зв’язку з цим Трамп обрушився з критикою на голову комітету з розвідки Палати представників Конгресу США демократа Адама Шиффа, що був однією з ключових фігур провалилася процедури імпічменту, якою опозиція піддала президента в 2019-20 роках. При цьому Трамп зобразив Шиффа: “Я вважаю, що “лептоп з пекла” був створений Росією”. Тим часом директор національної розвідки США Джон Реткліфф згодом спростував заяви Шиффа про те, що американські спецслужби пов’язують витік листів Хантера Байдена з Росією. “Адам Шифф – арбузоголовий, вірно?” – запитав в учасників мітингу Трамп, натякаючи на характерну форму черепа Шиффа. Це питання було зустрінутий схвальними вигуками та оплесками.

Трамп також запитав у присутніх на мітинг прихильників, чи вірять вони висловлювань про причетність Росії до появи ноутбука Хантера Байдена, почувши у відповідь крики “немає”. “Знаєте, хто не вірить в це ще більше ніж ви? Ганебні ЗМІ. <…> Це “розводка”, – заявив Трамп.

Він також висловив думку, що інші держави спостерігають за тим, що відбувається в даний час в політичному житті США, не вірячи власним очам. “Вони думають, що ми збожеволіли”, – переконаний Трамп.

“Велика людина”
Крім того, президент висловив думку, що згадувані в листуванні Хантера Байдена виплати в розмірі 10% призначалися для його батька Джозефа. Хантер Байден отримував великі доходи виключно завдяки тому, що його батько займав в 2009-17 роках пост віце-президента США, вважає Трамп. “Він отримував 10%, вірно? Вони (ці гроші – ред.) йшли “великій людині”. <…> А преса про це не хоче говорити”, – вважає господар Білого дому.

Продовжуючи критикувати Джозефа Байдена, Трамп припустив, що у того головний мозок функціонує тепер тільки “на 50%”. На підтвердження президент послався на оприлюднене в минулі вихідні дні відеозвернення Джозефа Байдена до прихильників, в якому той двічі називає Трампа “Джорджем”. Байден, по всій видимості, переплутав його з іншим президентом США від Республіканської партії – Джорджем Бушем – молодшим. “Він не може згадати моє ім’я”, – підкреслив Трамп.