Суд постановив звільнити директора НАБУ Ситника

Окружний адміністративний суд Києва постановив відсторонити від посади директора НАБУ Артема Ситника. Міністерству юстиції вже надійшла вказівка викреслити Ситника з реєстрів як керівника.

Відповідне рішення ОАСК ухвалив на підставі клопотання раніше звільненого керівника підрозділу детективів НАБУ Олександра Кареєва. В той же день ОАСК поновив його на посаді, визнавши розпорядження Ситника про звільнення незаконним.

Артем Ситник. Національне антикорупційне бюро (НАБУ)

фото ІА “Центр новин”

Також за клопотанням Кареєва видали окреме рішення, в якому визначили:

“щоб уникнути подальших правопорушень з боку директора НАБУ необхідно виконати рішення Конституційного суду від 28 серпня 2020 року, який визнав указ Порошенка про призначення Ситника незаконним”.

ОАСК також постановив направити в ДБР вказівку відкрити кримінальну справу за невиконання рішення КС Ситником (стаття 382) і за спробу незаконного захоплення влади (стаття 109), а також незаконне присвоєння владних повноважень (стаття 353);

направити заступникам Ситника вказівку “вжити відповідних заходів реагування” через невиконання рішення КС;

вимагати від уряду виділити міністра для координації діяльності НАБУ і таку ж вказівку надіслати в Радбез;

надати вказівку Мін’юсту викреслити Ситника з Єдиного реєстру як керівника НАБУ;

всі перераховані органи повинні повідомити ОАСК протягом місяця після отримання цього рішення про вжиті заходи щодо його виконання.

У мотивувальній частині рішення зазначається, що в листопаді 2019 року проти Олександра Карєєва почали службове розслідування. Воно було пов’язане з одним з кримінальних проваджень, які вів детектив. У травні наказом Ситника Карєєва звільнили з НАБУ.

Окружний адмінсуд визнав незаконним і саме службове розслідування, і два накази Ситника — про дисциплінарне стягнення детектива і його звільнення. А потім, як бачимо, окремим рішенням “пройшовся” і по самому директору НАБУ.

На засіданні 16 вересня Конституційний Суд визнав такою, що не відповідає Конституції, низку положень про Національне антикорупційне бюро.

Зокрема, було визнано незаконним призначення президентом директора НАБУ і членів конкурсної комісії на цю посаду.

Нагадаємо, в липні НАБУ опублікувало аудіозаписи розмов нібито суддів Окружного адміністративного суду Києва, які фігурують у справі про втручання суду в роботу інших органів влади.

17 липня НАБУ повідомило про вручення підозри в спробі захоплення влади главі ОАСК Павлу Вовку, його заступнику та п’яти іншим суддям. Сам Вовк заяву про вручення йому підозри заперечує. Вища рада правосуддя відмовилася усувати Вовка і п’ятьох інших фігурантів справи.