Словенія підтримуватиме Україну під час головування в Раді Євросоюзу

Словенія підтримуватиме Україну під час головування в Раді Європейського Союзу у другому півріччі 2021-го року.

Про це йшлося під час зустрічі першого заступника глави МЗС Еміне Джапарової з послом Республіки Словенія в Україні Томажем Менціном, передає МЗС.

Джапарова детально поінформувала його щодо численних порушень Росією прав людини на тимчасово окупованій території Криму, а також акцентувала увагу на мілітаризації Азовсько-Чорноморського регіону та перетворенні окупованого Криму на російську військову базу. Вона також заявила про фактичне блокування діяльності української церкви в Криму та наголосила на важливості уваги міжнародної спільноти до релігійних свобод і утисків на окупованому півострові.

Сторони обговорили насичений порядок денний двосторонньої співпраці в рамках міжнародних організацій, а також підтвердили обопільну готовність тісно взаємодіяти в рамках ООН, ОБСЄ з широкого кола питань, що становлять взаємний інтерес.
Своєю чергою, Менцін наголосив, що Україна може впевнено розраховувати на підтримку під час головування Словенії в ЄС у другому півріччі 2021 року, а також запевнив, що Любляна продовжуватиме реалізацію заходів на підтримку програми децентралізації в Україні.

Окремо сказано, що Словенія підтримує ініціативу створення Кримської платформи.
Джапарова висловила вдячність очільнику словенської дипломатичної місії за практичний внесок цієї країни у справу реабілітації дітей, постраждалих внаслідок російської агресії, та запрошення українських студентів та молодих вчених скористатися можливістю навчання у Словенії за бюджетні кошти цієї країни.
Вона окремо висловила вдячність за послідовну підтримку Словенією суверенітету і територіальної цілісності України.