З початку року піротехніки ДСНС України вилучили та знищили понад 58 тисяч вибухонебезпечних предметів

Піротехнічні підрозділи ДСНС України щодня проводять роботи щодо обстеження території країни, виявлення, вилучення та знищення вибухонебезпечних предметів часів минулих війн.

Як передає прес-центр ДСНС, лише впродовж минулої доби, 26 жовтня, здійснено 93 виїзди, під час яких виявлено 442 боєприпаси, з них 85 аваційних бомб.

Зокрема, на Волині за минулий тиждень працівники групи піротехнічних робіт Аварійно-рятувального загону спецпризначення УДСНС України вилучили та знешкодили 11 вибухонебезпечних предметів часів минулої війни.

Так, днями під час переорювання полів громадянами знайдені старі боєприпаси поблизу сіл Любитів Ковельського та Римачі Любомльського районів. Про небезпечні знахідки селяни повідомили Службу порятунку.

Працівники групи піротехнічних робіт Аварійно-рятувального загону спецпризначення УДСНС України у Волинській області виїхали на місце знахідок та ідентифікували їх як: 1 артилерійський снаряд калібру 76 міліметрів та 10 мінометних мін часів Другої Світової війни.

Боєприпаси сапери ДСНС вилучили і знищили у встановленому порядку.

25 жовтня о 16:34 до Служби порятунку «101» надійшло повідомлення, що в с. Боляновичі Мостиського району Львівщини під час збирання грибів в лісі, на відстані 3 км від житлових будинків та 3 км від дороги, виявлено предмет ззовні схожий на застарілий боєприпас. На місце події була направлена оперативна група Мостиського районного сектору ГУ ДСНС України у Львівській області, працівники якої ідентифікували небезпечну, як 45 мм артилерійський снаряд часів ІІ Світової війни.

За фактом виявлення боєприпасу повідомлено правоохоронні органи та подано заявку до 2-го спеціального центру швидкого реагування ДСНС України на вилучення та знищення.

25 жовтня о 11:50 фахівці піротехнічної групи 2-го спеціального центру швидкого реагування ДСНС України вилучили та знищили 82 мм мінометну міну часів ІІ Світової війни. Боєприпас був виявлений під час проведення земляних робіт на власному подвір’ї в с. Язи Самбірського району. Знаходився на відстані 10 м від житлового будинку

Протягом минулого тижня, піротехнічними підрозділами Міжрегіонального центру швидкого реагування Державної служби України з надзвичайних ситуацій (м.Ромни), було знищено фугасну авіаційну бомбу (ФАБ-50), 18 артилерійських снарядів (152, 122, 100, 76-мм), мінометну міну (82-мм) часів Другої світової війни. Дані вибухонебезпечні предмети були виявлені в Путивльському, Роменському, Недригайлівському, Ямпільському, Краснопільському, Шосткинському районах Сумщини.

На боєприпаси люди натрапляли у різних місцях – у полях, лісах. Загалом, з початку року в області зафіксовано 360 випадків виявлення вибухонебезпечних предметів часів минулих війн.

Крім того тривають роботи щодо розмінування звільнених територій Донецької та Луганської областей. Так, упродовж 26 жовтня підрозділами ДСНС України на території Донецької області, де проводилась ООС виявлено та вилучено 47 ВНП, обстежено на наявність ВНП 1,7 га території. З початку залучення (з 06.07.2014) виявлено, вилучено та знешкоджено 133 963 одиниць ВНП.

Загалом, з початку року піротехнічні підрозділи ДСНС вилучили та знищили 58 тис. 339 вибухонебезпечних предметів, у тому числі, 1 тис. 268 авіаційних бомб.