Франція чекає докладних роз’яснень від Росії щодо відмови від розміщення ракет 9М729 в ​​Європі

Франція вітає кроки по відновленню стратегічної стабільності в Європі, проте чекає від Росії більш конкретних деталей з озвученого президентом Володимиром Путіним пропозиції про відмову розміщувати на континенті ракети 9М729 за умови зустрічних кроків з боку країн НАТО.

Про це заявили в прес-службі МЗС Франції.

“Ми приймаємо до відома пропозицію, озвучену Росією в рамках такого важливого досьє, за яким необхідно підтримувати поглиблений діалог. Ми все ще очікуємо докладної інформації від російської сторони за цією пропозицією, щоб оцінити надійність вигод в сфері безпеки, які воно принесе Франції та її союзникам”, – заявили на брифінгу у французькому зовнішньополітичному відомстві.

МЗС Франції висловлює жаль у зв’язку припиненням дії Договору про ліквідацію ракет середньої і меншої дальності (ДРСМД) і нагадує про його засадничу роль для безпеки Європи. У той же час в Парижі виступають за “спільне обговорення умов, що дозволяють відновити стратегічну безпеку в Європі”.

“Це включає в себе контроль за озброєннями в контексті припинення дії ДРСМД і дискусій про продовження Договору про заходи щодо подальшого скорочення і обмеження стратегічних наступальних озброєнь (ДСНО). Ми повторюємо заклик до Росії та США дійти згоди, щоб продовжити його після лютого 2021 року”, – заявили в прес-службі МЗС.

ДРСМД, забороняв Москві і Вашингтону мати балістичні та крилаті ракети наземного базування дальністю від 500 до 5 500 км, був укладений в 1987 році і припинив своє існування в серпні 2019 року. Вже у вересні того ж року стало відомо, що президент РФ Володимир Путін запропонував лідерам низки країн, у тому числі членів НАТО, ввести мораторій на розгортання таких ракет в Європі та інших регіонах, але Сполучені Штати фактично відкинули цю ініціативу.