Корейці випробують на ЧАЕС свої технології

Корейський інститут досліджень атомної енергії KAERI надасть технології дезактивації радіоактивних фрагментів бетону і металу на Чорнобильській АЕС.

Про це у вівторок, 27 жовтня, повідомило Державне агентство з управління зоною відчуження ЧАЕС.

В рамках угоди представники ЧАЕС за технологіями KAERI виконають пінне очищення фрагментів бетонних і сталевих конструкцій від радіоактивного забруднення.

Випробування триватимуть до кінця 2021 року. Надалі Держагентство отримає додаткову технологію дезактивації з правом використання на ЧАЕС.

“KAERI має технічні розробки, спрямовані на дезактивацію радіоактивно забруднених поверхонь, проте випробувати ці технології на реальних, а не штучно забруднених поверхнях, не може, оскільки подібні забруднення в Кореї на сьогодні відсутні”, – пояснив заступник директора Держагентства з поводження з радіоактивними відходами Олександр Скоморохов.

У той же час, керівництво ЧАЕС, виконуючи виведення з експлуатації, постійно шукає кошти і технології, які дозволять, з одного боку, якісно дезактивувати матеріали, а з іншого – суттєво зменшити кількість радіоактивних відходів, що утворюються в цьому процесі.

“Таким чином, майданчик ЧАЕС є свого роду лабораторним полігоном для випробування запропонованої фахівцями KAERI технології”, – резюмував Скоморохов.