Байден випереджає Трампа на 11 процентних пунктів в загальнонаціональному опитуванні

Кандидат на пост президента США від Демократичної партії Джозеф Байден впевнено випереджає чинного американського лідера Дональда Трампа за підсумками загальнонаціонального опитування громадської думки.

За даними телеканалу CNBC, за Байдена на прийдешніх президентських виборах готові проголосувати 51% опитаних, за Трампа – 40%. Кандидат від демократів зумів в останні дні заручитися більш активною підтримкою серед жінок і літніх виборців, які на виборах 2016 року голосував за Трампа, зазначив телеканал. Опитування 800 виборців проводився 21-24 жовтня, похибка отриманих результатів оцінюється в плюс-мінус 3,5 процентного пункту.

Ще більш вагомим є перевага Байдена в штаті Каліфорнія. Згідно з опублікованими  результатами опитування, проведеного Каліфорнійським університетом у Берклі і Інститутом вивчення питань управління, демократа на виборах готові підтримати 65% респондентів, а Трампа – 29%. Байден користується підтримкою активістів Демократичної партії, іспаномовних американців і вихідців з країн Азії, а Трампа підтримують члени Республіканської партії, консервативно налаштовані виборці та члени релігійних організацій.

“Якщо Байден збереже перевагу в 36 процентних пунктів до дня виборів, то це стане наймасштабнішою перемогою кандидата в Каліфорнії на президентських виборах з 1920 року”, – зазначив керівник дослідницької служби Інституту вивчення питань управління Марк Дикамілло.

Опитування проводилося 16-21 жовтня, в ньому брали участь 5 352 зареєстрованих виборців, похибка отриманих результатів оцінюється в плюс-мінус 2 процентних пункту.

На виборах 3 листопада в США будуть обиратися президент і віце-президент, 35 сенаторів, все 435 членів Палати представників, 13 губернаторів штатів і територій, а також представники місцевих органів влади. Боротьбу за пост президента ведуть республіканець Трамп і демократ Байден. Для перемоги кандидату потрібно заручитися 270 голосами членів колегії вибірників з 538. Кількість виборців в колегії дорівнює загальній кількості членів Сенату (100) і Палати представників (435) Конгресу США. Крім того, в неї введені три представника від столичного федерального округу Колумбія. Інавгурація президента США пройде 20 січня 2021 року.