У США заявили, що знизили ступінь загрози виборам з боку Росії і Ірану

Сполучені Штати знизили ступінь загрози американським виборам, які виходять від Росії і Ірану.

Таку думку висловив виконуючий обов’язки міністра внутрішньої безпеки США Чед Вулф в інтерв’ю телекомпанії CBS.

В.о. міністра попросили прокоментувати заяву директора Національної розвідки США Джона Реткліффа, згідно з якою Росія і Іран нібито отримали деяку інформацію про реєстрацію американських виборців і хочуть впливати на вибори.

“Ми знизили ступінь цієї загрози. До виборів залишилося близько тижня, і це відмінна можливість для будь-якого нашого противника – будь то Росія, чи то Іран, будь-хто в кіберпросторі”, – стверджував Вулф, не пояснивши при цьому, яким чином вдалося скоротити ступінь загрози.

“Ми розуміємо, що противники США роблять. Ми залишаємося в стані повної готовності. Чи означає це, що вони не спробують придумати що-небудь ще? Зовсім ні. Ми очікуємо, що вони можуть щось зробити”, – вважає в.о міністра.

При цьому, за його словами, американці можуть бути впевнені в тому, що їхні голоси ніхто не змінить.

“Кожен американець, який проголосував достроково або планує це зробити в день виборів, повинен бути впевнений в тому, що його голос буде підрахований”, – підкреслив Вулф.

Він вважає, що підсумки виборів, швидше за все, не стануть відомі після голосування.

“Будуть деякі штати, не всі, але, швидше за все, будуть деякі, результати які ми не дізнаємося в ніч після виборів. Наберіться терпіння. Шукайте інформацію з надійних джерелах. Не вірте тому, що ми, швидше за все , побачимо – кампанії по дезінформації”, – сказав в.о. міністра.

На виборах 3 листопада в США будуть обиратися президент і віце-президент, 35 сенаторів, все 435 членів Палати представників, 13 губернаторів штатів і територій, а також представники місцевих органів влади. Боротьбу за пост президента ведуть республіканець Трамп і демократ Байден. Для перемоги кандидату потрібно заручитися 270 голосами членів колегії вибірників з 538. Кількість виборців в колегії дорівнює загальній кількості членів Сенату (100) і Палати представників (435) Конгресу США. Крім того, в неї введені три представника від столичного федерального округу Колумбія. Інавгурація президента США пройде 20 січня 2021 року.