Створюється Рада з питань цифрової доступності для людей з інвалідністю

Міністерство цифрової трансформації створює Раду з питань цифрової доступності для людей з інвалідністю, до якої увійдуть представники міністерств, профільні фахівці, представники громадських об`єднань, експерти в сфері IT і вчені.
Про це повідомив віце-прем`єр-міністр – міністр цифровий трансформації Михайло Федоров на своїй сторінці в соцмережі Facebook.
«Створюємо Раду з питань цифрової доступності для осіб з інвалідністю. Кожен повинен отримувати рівні цифрові можливості – вчитися в інтернеті, отримувати державні послуги онлайн або просто спілкуватися з рідними. Зараз особливо актуально користуватися онлайн-сервісами та берегти здоров`я, уникаючи соціальних контактів», – написав він.
Віце-прем`єр додав, що зараз Мінцифри приступить до формування складу ради, розробки плану дій щодо цифрової доступності для осіб з інвалідністю та пропозицій щодо вдосконалення законодавства в цій сфері.
Федоров зазначив, що зараз існує певна нерівність в питанні доступу людей з інвалідністю до державних послуг.
«На жаль, сьогодні частина державних веб-сайтів і порталів недоступна для осіб з інвалідністю. Перешкоди в рівному доступі до публічної інформації та державних послуг не відповідають принципам рівності і недискримінації», – написав віце-прем`єр.
Федоров підкреслив, що рішення про створення ради було викликано зверненнями асоціацій, які об`єднують людей з інвалідністю.
Міністерство цифрової трансформації України планує за три роки перевести всі державні послуги в онлайн-формат, а також розвинути всю необхідну інфраструктуру для цього.