Влада Севастополя обіцяє не викачувати всю воду з озера біля гори Гасфорта

Російська влада Севастополя стверджує, що всю воду з озера біля гори Гасфорта не викачуватимуть. За словами заступника голови уряду міста Володимира Базарова, планується забрати близько 1-1,5 млн кубометрів води, тоді як в озері – 3,4 млн кубометрів.

«Якщо ми навіть почнемо брати воду з озера в районі гори Гасфорта, водні види спорту продовжать жити. У водосховищі на Гасфорті близько 3,4 млн куб. м води, і все, що ми маємо намір звідти взяти – 1-1,5 млн кубів, пишуть Крим реалії.

Більше того, ми не можемо взяти цю воду одномоментно – 15-17 тис. куб. м на добу, які дозволять нам економити воду Чорноріченського водосховища. Ніхто не збирається осушувати озеро, рівень впаде незначно. Спорт не постраждає», – прокоментував Володимир Базаров чутки про те, що забір води з озера призведе до ліквідації водних видів спорту в цьому місці.

Він нагадав, що воду з озера в районі Гасфорти брали в 2014 році, і тоді рівень впав лише на пів метра. За словами Базарова, для контролю рівня води в озері закуплені спеціальні буї, які в автоматичному режимі фіксуватимуть усі зміни.

«Як тільки ситуація зміниться, припустимо, запустимо воду з Кадиковське кар’єра чи підуть дощі, водозабір з Гасфорта тут же припинимо», – зазначив Володимир Базаров.

Нагадаємо, на озері в районі Гасфорта проходить фестиваль екстремальних видів спорт XFest, змагання з віндсерфінгу, сап-серфінгу, водних лиж.