Разумков: Україна очікує на активну позицію Німеччини у питанні деокупації Криму

Голова Верховної Ради України Дмитро Разумков у рамках візиту до Німеччини зустрівся з Головою Комітету Бундестагу з питань ЄС Гюнтером Кріхбаумом.

Як повідомила прес-служба ВР, Разумков подякував німецьким колегам за підтримку територіальної цілісності та суверенітету України, за чітку позицію у переговорах в «Нормандському форматі» щодо врегулювання ситуації на Донбасі та за підтримку євроінтеграційного курсу України. «Зазначений зовнішньополітичний курс закріплений у Конституції України та підтримується більшістю українців», – зауважив він.

Обговорюючи питання щодо врегулювання ситуації на Донбасі та повернення Криму, Голова Верховної Ради зазначив, що українська сторона очікує, що Німеччина, як один із лідерів ЄС,  матиме активну позицію у питанні деокупації Криму. Водночас Гюнтер Кріхбаум запевнив, що питання незаконної анексії Криму займає і займатиме особливе місце в порядку денному Комітету з питань ЄС.

Дмитро Разумков запропонував Голові Комітету з питань ЄС започаткувати практику проведення в онлайн-режимі спільних засідань комітетів у міжнародних справах та у справах ЄС. «Такий формат роботи стане додатковим інструментом для координації позицій у сфері зовнішньої, безпекової та європейської політики», – підкреслив Голова Парламенту.

Своєю чергою, Голова Комітету Бундестагу з питань ЄС Гюнтер Кріхбаум підтримав ідею подібних засідань та зазначив, що найближчим часом Комітет  вивчить можливості, які б дозволили організувати такий формат міжпарламентської співпраці наших держав.

За словами Дмитра Разумкова, Верховна Рада України зацікавлена у розвитку міжпарламентського співробітництва з Федеративною Республікою Німеччина. Голова Парламенту висловив сподівання, що як тільки дозволить епідеміологічна ситуація, відбудеться візит представників Комітету Бундестагу з питань ЄС до Києва, який було перенесено через пандемію коронавірусу. «Вірю, що перешкоди, які виникли у зв’язку із поширенням Covid-19, невдовзі зникнуть і буде можливість повернутися до формату особистих зустрічей», – сказав він.

Крім того, сторони обговорили окремі питання внутрішньої політики України, зокрема, проведення місцевих виборів та просування реформи з децентралізації.