МВБ США 3 листопада запустить оперштаб для запобігання втручання у вибори

Агентство з кібербезпеки і забезпечення захисту інфраструктури (CISA) при Міністерстві внутрішньої безпеки (МВБ) США в день виборів 3 листопада відкриє цілодобовий оперативний штаб, куди буде стікатися інформація, яка стосується підозрілого голосування.

Як зазначає в п’ятницю газета The Washington Post, однією з цілей функціонування подібного центру є запобігання спробам Росії, Ірану і Китаю втрутитися в хід виборчого процесу.

У командний пункт будуть надходити дані від штатів і місцевої влади. Крім того, агентство має намір акумулювати секретні відомості від інших спецслужб, щоб “виявляти спроби втручання у вибори і допомогти штатам в боротьбі з даними атаками”.

“Очікую, що тисячі представників місцевої влади, що відповідають за вибори, будуть ділитися з нами інформацією в реальному часі, координувати і відслідковувати, що відповідає дійсності, а що – ні, – звернув увагу представник агентства Метт Мастерсон. – Ми зможемо з’ясувати, що відбувається, і визначити, чи є це звичайним явищем або виходять за межі”. Командний пункт буде діяти, поки переможця на виборах остаточно офіційно не визначать.

При необхідності співробітники агентства на місцях готові розгорнути діяльність на виборчих дільницях і в комісіях. Загальні вибори в США відбудуться 3 листопада. На них будуть обиратися президент і віце-президент, все 435 членів Палати представників і третину Сенату Конгресу, губернатори 13 штатів і територій.