Конституційний Суд у вівторок візьметься за закон про мову

Велика палата Конституційного суду України у вівторок, 3 листопада, продовжить розглядати справу про конституційність закону “Про забезпечення функціонування української мови як державної”.

Про це сказано в порядку денному, оприлюдненому на сайті КС.

“Продовження розгляду справи за конституційним поданням 51 народного депутата України щодо відповідності Конституції України (конституційності) закону України “Про забезпечення функціонування української мови як державної” (закрита частина пленарного засідання)”, – вказується в порядку.

Засідання розпочнеться о 10:00.

Як повідомлялося, 25 квітня 2019 року Верховна Рада прийняла в цілому проект закону про українську мову, який передбачає обов’язкове використання державної мови в органах державної влади, місцевого самоврядування та інших публічних сферах суспільного життя. За відповідний законопроект у другому читанні і в цілому проголосували 278 народних депутатів.

21 червня 2019 року в КС надійшло конституційне подання 51 народного депутата щодо відповідності мовного закону Конституції України. Уповноваженими авторів подання є депутати Ради від “Опозиційного блоку” Олександр Долженков і голова фракції “Опозиційний блок”  Вадим Новинський.