США виділили Україні 4 млн дол на стримування агресії РФ в Азовському морі

Підрозділи морської охорони України в Бердянську Запорізької області і Маріуполі Донецької області отримають від США обладнання на $ 4 млн. Допомога спрямована на стримування агресії РФ в Азовському морі.

“США через програму з експортного контролю та безпеки кордонів оголосили про допомогу на $ 4 млн морської охорони України в Маріуполі і Бердянську”, – йдеться в повідомленні диппредставництва в Twitter.

Українській стороні буде надано “нове обладнання”, яке допоможе морській охороні “цілодобово стримувати і реагувати на агресію в Азовському морі”. Що це за обладнання, в посольстві США не уточнили, однак на фотографіях, які супроводжують повідомлення диппредставництва в Twitter, продемонстровані три катери, один з яких гумовий.

У жовтні президент України Володимир Зеленський повідомив про плани розширення військового співробітництва з Великобританією, Туреччиною і США. Він зазначив, що з Туреччиною Україна розроблятиме дрони і двигуни, розвивати системи ППО. Президент повідомив також про оновлення військової техніки, сказав, що Україна починає будувати дві військово-морські бази для захисту Чорноморського регіону.