Кравчук: ВР має ухвалити закони про демілітаризацію, амністію і вибори на Донбасі

Голова української делегації в Тристоронній контактній групі з врегулювання ситуації на Донбасі Леонід Кравчук вважає, що найближчим часом Верховна Рада має ухвалити три основні для досягнення миру закони.

Про це він сказав в інтерв`ю Громадському.

”Не можна говорити про вибори, коли там перебувають незаконні військові формування, найманці, люди, які прийшли туди воювати і заробляти гроші на війні. Там не діють українські закони, немає українських партії, ЗМІ. Там українського зараз немає нічого. І там немає умов для проведення виборів. Скажімо, раптом би вибори призначили в такому форматі, як хочуть Росія і ОРДЛО — спочатку вибори, а потім кордон. Запрошують на вибори спостерігачів. Спостерігачі ставлять запитання: а хто має забезпечити там їхню безпеку?” – сказав Кравчук.

Він наголосив, що ОРДЛО не є державним формуванням, визнаним світом.

”Росія каже, що це українська територія. І це правда — це українська територія, тимчасово окупована. Значить, спостерігачі звертаються до української влади: ви можете забезпечити мир і спокій людей, які будуть спостерігати? Ну як ми можемо сказати «можемо», коли нас там немає? А цього не хочуть бачити і сприймати Росія і ОРДЛО. Таким чином ми доводимо — це нереально. Не тому, що ми хочемо чи не хочемо. Це нереально — спочатку вибори, потім кордон. Ми спочатку підготуємо умови — це найперше і найнеобхідніше, а потім будемо говорити про вибори.

Кравчук присоромив депутатів: поводять себе як на Бессарабці | Українська правда

Верховна Рада має найближчим часом ухвалити три, на нашу думку, основні закони — про демілітаризацію цих районів, про амністію і про вибори. Їх обов`язково треба ухвалити, щоб розпочинати цей важливий рух уперед”, – вважає Кравчук.

Щодо амністії він наголосив, що питання про амністію порушується не вперше.

”Закон про амністію ухвалювали, тільки він не підписаний, лежить у Верховній Раді. Я думаю, що його треба ще раз глибоко вивчити, врахувати пропозиції і тих людей, які живуть на непідконтрольних Україні територіях, щоб не було випадковостей. Не можна ухвалити закон і амністувати всіх без розбору, як і не можна всіх підряд покарати. Не можуть бути амністовані військові злочинці або ті, хто ґвалтував, мордував людей тощо. Але це треба зробити, по-перше, на основі закону, і, по-друге, з урахуванням ситуації і думки тих людей, які там живуть. Я переконаний, що ці люди найкраще знають, хто що робив і чому робив у тих непростих умовах”, – сказав Кравчук.

Він також повідомив, що Україна підготувала 11 осіб для обміну з Росією до кінця року. Але представники окупованого Донбасу поки не готують цей процес зі свого боку.

“Ми подали документи на 11 осіб. Вони вже повністю готові. Ми чекаємо відповідних подань з боку ОРДЛО. Тому що цей обмін – це не просто одностороння дія. Поки таких зустрічних кроків з боку ОРДЛО ми не бачимо”, – зазначив Кравчук.