Байден може назвати кандидатом у держсекретарі Блінкена або Кунса

Демократ Джозеф Байден, який, згідно з прогнозами провідних ЗМІ, переміг на виборах президента США, найімовірніше, назве кандидатом на пост глави Держдепартаменту в новій адміністрації свого помічника Ентоні Блінкена або сенатора Кріса Кунса (від штату Делавер).

Про це повідомило агентство Associated Press (AP).

За словами його джерел, Блінкен і Кунс стали “двома фіналістами” в тому, що стосується вибору кандидата на пост керівника зовнішньополітичного відомства США. Обидва вони висловлювали зацікавленість в тому, щоб зайняти вказану посаду.

За словами джерел AP, у Блінкена “є перевага” в порівнянні з Кунсом. Як зазначає агентство, у разі висунення кандидатом Кунса, “втрата його впливу в Сенаті може переважити потенційну цінність в якості держсекретаря”. За відомостями AP, Байден може оголосити про свій вибір на початку наступного тижня.

Газета The Hill повідомила, що Байден вже прийняв остаточне рішення щодо того, кого він назве кандидатом. Одне з джерел видання зазначило, що найбільші шанси на це має Блінкен.

Загальні вибори в США пройшли 3 листопада. Згідно з оцінками провідних американських ЗМІ, Байден заручився підтримкою понад 270 вибірників, голоси яких необхідні йому для перемоги над чинним президентом США Дональдом Трампом в боротьбі за пост глави держави. Байден оголосив про свою перемогу на виборах. Трамп не визнав поразки і заявив про рішення звертатися до судів щодо підрахунку голосів виборців, оскільки, на його погляд, на виборах мали місце численні порушення з боку демократів.