Apple намагається пом’якшити законопроект про примусову працю в КНР

Представники компанії Apple намагаються переконати законодавців у Конгресі США полегшити текст законопроекту, спрямованого на запобігання випадків примусової праці, які, на думку Вашингтона, мають місце в Китаї.

Про це повідомила газета The Washington Post з посиланням на свої джерела.

Ініціатива вимагає від американських компаній гарантувати, що вони не будуть використовувати працю ув’язнених або підневільних робітників з Синьцзян-Уйгурського автономного району (СУАР) на північному заході Китаю. Законопроект передбачає блокування доступу продукції, отриманої, на думку законодавців, в результаті підневільної праці. Ввезення товарів буде заборонено до тих пір, поки Митно-прикордонна служба США не вирішить, що виробництво не пов’язане з примусовою експлуатацією.

В кінці вересня ініціативу переважною більшістю голосів схвалила Палата представників Конгресу. Тепер документ чекає голосування в Сенаті. У разі схвалення верхньою палатою американського законодавчого органу він надійде на підпис президенту США.

Як зазначає The Washington Post, Apple “залежить від китайського виробництва”, і раніше були виявлені випадки, коли в ланцюжку поставок компанії виявлялася причетність до примусової праці в СУАР. Apple, за даними газети, є однією з багатьох американських компаній, які виступили проти тексту законопроекту. Джерела видання відмовилися розкрити подробиці про конкретні положення, які Apple намагається пом’якшити або скасувати.