Шмигаль пригрозив жорстким карантином

На сьогодні обговорюється введення більш жорсткого карантину в Україні, однак жодної дати поки немає. В уряді будуть орієнтуватися на ефект карантину вихідного дня.

Про це у Facebook повідомив прем’єр-міністр України Денис Шмигаль.

За його словами, після карантину вихідного дня в грудні зможуть оцінити його результат.

“Ми бачимо цей результат у виході на плато за кількістю хворих”, – зазначив Шмигаль.

Він також підтвердив підготовку плану щодо введення більш жорсткого карантину.

“Але – це план Б, якщо не спрацює карантин вихідного дня. Ми почали публічне обговорення цього плану Б, щоб вся країна розуміла його. Ми хочемо, щоб наші кроки були зрозумілими та передбачуваними для людей і бізнесу”, – підкреслив Шмигаль.

У зв’язку з цим цього тижня проводилися зустрічі з мерами, бізнесом і церквами. А серед місцевої влади проводять опитування про оптимальність протиепідемічних правил.

“Йдуть щоденні консультації з епідеміологами та інфекціоністами. Аналізується ситуація по кожному регіону. Все це ми робимо зараз, щоб напрацювати спільний, зважений і підтриманий всіма план. Хочу ще раз підкреслити: жодної дати щодо введення більш жорсткого карантину зараз немає”, – додав Шмигаль.

Раніше, в Офісі президента заявили, що буде локдаун, якщо карантин вихідного дня не спрацює.

Нагадаємо, Міністерство охорони здоров`я вимагатиме від уряду запровадження в Україні більш жорсткого карантину, якщо щоденно виявлятимуть 30 тисяч хворих на коронавірус.

Раніше голова парламентського комітету з питань здоров`я нації, медичної допомоги та медичного страхування Михайло Радуцький заявляв, що запровадити локдаун можуть в разі введення протоколу сортування хворих на COVID-19.