Росія закрила в’їзд 25 представникам Великобританії

Росія вводить персональні санкції щодо 25 представників Великобританії. Про це в суботу, 21 листопада, повідомили в прес-службі МЗС РФ.

За його даними, їм закривається в’їзд в країну. Цей захід зроблений у відповідь на “недружні”, на думку Москви, дії британської влади і “на основі принципу взаємності”.

Великобританія 6 липня оголосила про введення персональних санкцій щодо 25 громадян РФ, яких Лондон вважає причетними до порушення прав людини. Вони прийняті в рамках так званої “поправки Магнітського” до закону про санкції і боротьбі з відмиванням грошей, яка була схвалена Палатою громад британського парламенту в травні 2018 року.

Під санкції підпали, зокрема, голова Слідчого комітету Росії Олександр Бастрикін, заступник генерального прокурора РФ Віктор Гринь, екс-заступник голови МВС РФ Олексій Аничин, судді, слідчі і співробітники МВС РФ, на думку британської влади, причетні до смерті в листопаді 2009 року в московському слідчому ізоляторі “Матроська тиша” юриста Hermitage Capital Сергія Магнітського.

Фігурантам списку заборонений в’їзд до Великобританії, їх активи підлягають заморожуванню.