Президент Туреччини і король Саудівської Аравії обговорили канали для діалогу

Президент Туреччини Реджеп Тайіп Ердоган і король Саудівської Аравії Сальман бен Абдель Азіз Аль Сауд обговорили шляхи поліпшення двосторонніх відносин, серйозно підірвані вбивством опозиційного саудівського журналіста Джамаля Хашоггі бійцями спецгрупи з Ер-Ріяда в саудівському консульстві в Стамбулі в жовтні 2018 року.

Як повідомили в канцелярії турецького президента в суботу, 21 листопада, у двох лідерів відбулася телефонна розмова.

Реджеп Тайип Эрдоган и Сальман бен Абдель Азиз Аль Сауд

“Президент Ердоган і король Сальман домовилися підтримувати відкритими канали діалог з метою зміцнення двосторонніх відносин і врегулювання проблем”, – підкреслюється в заяві. Бесіда пройшла на тлі саміту G20, який в цьому році через пандемію проводиться в відеоформаті під головуванням Саудівської Аравії, пише DW.

Як передає агентство Anadolu, Ердоган напередодні саміту заявив, що “платформа G20 повинна підготувати і задіяти механізми, що забезпечують … рівноправний доступ до вакцини” від коронавіруса. У зверненні, яке було показано на форумі, він також торкнувся проблеми ескалації напруженості в Східному Середземномор’ї, закликавши ЄС не ставати там “інструментом відритої ворожнечі відносно” Анкари.

Конфлікт між Грецією і Туреччиною в Східному Середземномор’ї різко загострився в липні. Обидві держави заявили про свої претензії на території з можливими родовищами нафти і газу. Євросоюз закликав Туреччину зупинити геологічне буріння в спірних районах і погрожував санкціями. Однак Анкара відмовлялася йти на поступки.